Blogs » Arts & Culture » SEO Nasıl Yapılır: Anahtar Kelimeleri İçeriğe Eşleme

SEO Nasıl Yapılır: Anahtar Kelimeleri İçeriğe Eşleme

 • SEO nasıl yapılır sorusuna, anahtar kelime eşleme ile başlayabiliriz. Anahtar kelime eşleme, web sitenizdeki ilgili sayfalara anahtar kelimeler atama işlemidir. SEO stratejiniz için web sitenizi yeni anahtar kelimelerle zenginleştirmeniz gerekir.

  Konuya geçmeden önce SEO Paketlerimizi inceleyebilirsiniz. https://best4you.com.tr

  Anahtar Kelime Eşlemesi Neden Yapılır ?

  Anahtar kelime eşleme, içerik stratejinizi aşağıdaki şekillerde hassaslaştırmanıza yardımcı olur. Herhangi bir SEO veya web sitesi sahibi için mutlaka yapılması gereken bir şeydir. SEO nasıl yapılır sorusuna ilk cevabınızı almış olursunuz. Tabiki önümüzde uzun bir yol var. SEO hakkında daha fazla bilgiyi bloglarımızdan edinin. https://best4you.com.tr/blog

  • Anahtar kelime boşluklarını bulun. İçerik stratejiniz gerekli tüm anahtar kelimeleri kapsamadığı için web siteniz sıralamada geride kalabilir. Anahtar kelime eşleme, bu eksik anahtar kelime fırsatlarını bulmanıza ve bunları alakalı sayfalarla hedeflemenize (hatta yenilerini oluşturmanıza) yardımcı olur.
  • Anahtar kelime çakışmasını bulun. Aynı anahtar kelimeleri farklı sayfalarda kullanmak, sıralama yamyamlığına ve yinelenen içerik sorunlarına neden olabilir. Ayrıca anahtar kelime eşleme, birbiriyle çelişmeyen benzersiz hedef sayfalara anahtar kelimeler atamanıza yardımcı olur.
  • Dahili bağlantıyı kolaylaştırın. Anahtar kelimeleriniz düzgün bir şekilde organize edilmiş ve belirli web sayfalarıyla eşleştirilmişse, ilgili sayfaları bir araya getirerek dahili bağlantı oluşturma işleminizi etkin bir şekilde organize edebileceksiniz.

  Aşama 1. Hedef anahtar kelimelerinizin bir listesini oluşturun

  Anahtar kelime eşleme, halihazırda sıraladığınız tüm anahtar kelimeleri ve ayrıca hedeflemek istediğiniz yeni anahtar kelimeleri bulmak için uygun anahtar kelime araştırması ile başlar. İlk olarak anahtar kelime bulucu ile yeni fikirler edinebilirsiniz. Benzer şekilde arama derecelerini ölçerek anahtar kelimelerinizi sıralayabilirsiniz.

  Google Arama Konsolu ile hangi anahtar kelimelerin size halihazırda trafik getirdiğini kontrol edebilirsiniz. Ancak Google Analytics ile yeni anahtar kelime fikirleri bulabilirsiniz.

  Adım 2. Anahtar kelimeleri konuya göre gruplandırın

  Web siteniz için anahtar kelime havuzunuz çok geniş ise, yazacağınız yazılar hedefinizi tam olarak belirlemelidir. Ayrıca birbirine benzer anahtar kelimeleri aynı yerde toplyabilirsiniz. Kategorilere göre düzenli ve daha küçük bir havuzdan seçim yaparsınız. Böylelikle hedefinizi açıkça belirtmiş olursunuz.

  Dört tür anahtar kelimenin arama amacı vardır:

  Navigasyon. Bunlar çoğunlukla kullanıcıların belirli bir web sitesine/yere gitmesine izin veren genel anahtar kelimelerdir: Twitter , SEO blog , Atatürk havaalanı , Apple , McDonald’s vb.

  Bilgilendirici. Bu anahtar kelimeler (bir şey satın değil), gibi herhangi bir bilgiyi bulmak için kullanılan ne nasıl yapılır benzeridir.

  Ticari soruşturma. iPhone 13 incelemesi , en iyi oyun dizüstü bilgisayarları 2021 , coca cola ve pepsi cola gibi karşılaştırılan, incelenen veya listelenen bazı ürünleri bulmak için araştırma amaçlı anahtar kelimeler kullanılır.

  Son olarak İşlemsel. Bu anahtar kelimeler, kullanıcının bir şey satın almaya hazır olduğunu gösterir: ucuz spor ayakkabı satın al , tesla y fiyatı , Edirne araba kiralama.

  daha fazlası için: https://best4you.com.tr/seo-nasil-yapilir-anahtar-kelimeleri-icerige-esleme/